
Schilderen is als eten bereiden, alleen het resultaat is wat langer houdbaar. Waar het om gaat is kleur en smaak zodanig te combineren dat iets er appetijtelijk uitziet en, als het om eten gaat ook is. Onderstaand recept is met opzet vaag gehouden, ingrediënten kunnen vervangen worden. Je kunt er iets blijvends mee maken, desgewenst als een herinnering aan een gebeurtenis of aan een geliefd persoon.
Ingrediënten:
een stuk board of doek van de gewenste afmetingen
een kledingstuk, bijvoorbeeld overhemd
gesso
acrylverf in de gewenste kleuren
Knip het kledingstuk in herkenbare stukken, een mouw, een kraag, een manchet bijvoorbeeld. Verdeel de stukken over het doek en zet alles vast met gesso. Het is niet noodzakelijk dat alle stof op gaat, gooi gerust wat weg of gebruik het later als poetsdoek.Zorg dat er geen grote kieren ontstaan. Leef je vervolgens uit met penseel of kwast, kleur tegen contrastkleur, oplichtende accenten op de kledingresten.
Naar smaak kun je er het nodige bij plakken. Wat dacht je van een cd-tje, een spiegeltje, een stuk gereedschap. Alles kan, alles mag.
Het resultaat is overweldigend!
maar het kostte me wel een blauw overhemd 😉
Hm lijkt me leuk om es te doen met de dochter. Die houdt van kliederen 🙂
Nou ja, wat oneerbiedig! Dit is een kunstwerk hoor, geen geklieder of geklodder 😉